Zakładanie Konta

Dodanie Miejsca do bazy Mobilnego Przewodnika wymaga założenia Konta w naszym serwisie.

 Dla atrakcji niekomercyjnych Konto jest bezpłatne i pozwala na umieszczanie własnych opisów Miejsc wartych obejrzenia dla turystów.
 W przypadku Miejsc komercyjnych wymagane jest posiadanie konta komercyjnego, które jest odpłatne.

Założenie konta wymaga podania takich informacji jak Nazwa Użytkownika, Hasło oraz adres e-mail.

Ponadto należy zapoznać się z Regulaminem serwisu i zaakceptować jego treść klikając pole wyrażenia zgody. Dodatkowo można zasubskrybować nasz Newsletter – wówczas będziemy wysyłać wszystkie na podany adres e-mail informacje z naszego serwisu lub od naszych partnerów.

 

Zgłoszenie Miejsca

Zgłoszenie Miejsca wymaga podanie wielu informacji, które umieszczane powinny być w odpowiednich polach poszczególnych Zakładek.

 Pamiętaj, aby kliknąć przycisk Prześlij opis Miejsca dopiero po wypełnieniu treścią wszystkich pól w Zakładkach.

Poniżej opisy pól w każdej z Zakładek.

Zakładka „Podstawowe Informacje”

Nazwa Miejsca

Powinna być to krótka nazwa, która kojarzona jest z tym Miejscem.

Tagi Miejsca

Słowa lub frazy, które wpisują użytkownicy Internetu szukając takich Miejsc.

Kategoria

Wybierz z listy odpowiednią kategorię miejsca. Jeżeli nie ma na liście odpowiedniej Kategorii, zgłoś to do nas.

Opis Miejsca

Krótka informacja o Miejscu. Tekst powinien być krótki i jednoznacznie określając charakter Miejsca. Pamiętaj, że to nie jest miejsce na Recenzje. Jeśli chcesz napisać Recenzję to przeczytaj nasze wytyczne w Pomocy i prześlij swoją opinię na temat tego Miejsca.

Zakładka „Inne informacje”

Wybierz lokalizację tego Miejsca

Wybierz z listy odpowiednią lokalizację Miejsca. Wskaż powiat, w którym znajduje się dane Miejsce.

Lokalizacja

Podaj dokładny adres, który zostanie zaznaczony na mapie Google. Po wpisaniu kliknij Enter i sprawdź na poniższej mapce czy prawidłowo ulokowany został znacznik. Możesz myszką przesunąć znacznik na mapie w prawidłowe miejsce.

Telefon

Tutaj można wpisać numer telefonu kontaktowego dla osób zainteresowanych bezpośrednim kontaktem. Jeżeli nie znasz takiego numeru lub też nie ma możliwości kontaktu telefonicznego – zostaw to pole puste.

Numer telefonu komórkowego

Tutaj można wpisać numer telefonu kontaktowego dla osób zainteresowanych bezpośrednim kontaktem. Jeżeli nie znasz takiego numeru lub też nie ma możliwości kontaktu telefonicznego – zostaw to pole puste.

Strona WWW

Wpisz w to pole adres strony internetowej Miejsca. Jeżeli taka strona nie istnieje pozostaw to pole puste.

Indywidualne Pola treści

Możesz dodawać dodatkowe pola, w którym zawrzeć można treści niewystepujące w podstawowym szablonie. Na przykład możesz ceny biletów, wówczas w polu Pole Tytułu wpis „Ceny biletów”, a w Treść Pola wpisz odpowiednią informację.

Zakładka „Godziny otwarcia”

W poszczególne pola dni tygodnia wpisz godziny dostępu do Miejsca. Jeżeli Miejsce nie ma ograniczeń czasowych wpisz „Bez limitu”.

W przypadku różnych godzin otwarcia w różnych porach roku, możesz wpisać godziny otwarcia z przypisanym w nawianie okresem np. 9.00-16.00 (od maja do września), 9.00-16.00 (październik-kwiecień).

Zakładka „Media”

W zakładce tej należy dodać zdjęcia Miejsca. Klikając przycisk Dodaj obrazek otworzy się okno umożliwiające wybranie obrazka z istniejącej bazy lub przesłanie nowego obrazka.

Aby przesłać zdjęcie należy kliknąć Dodaj plik, następnie kliknąć przycisk Wybierz plik i wskazać na dysku swojego komputera plik, który ma zostać przesłany na nasz serwer.

Akceptujemy pliki w formatach .jpg, .gif lub .png.

Po wypełnieniu wszystkich pól w poszczególnych zakładkach można przesłać formularz zgłoszeniowy do nas, przyciskają przycisk Prześlij opis Miejsca.

 

UWAGA: Każde dodane Miejsce podlega moderacji.

W przypadku obiektów komercyjnych zastrzegamy sobie prawo odmowy dodania Miejsca (warunki dodania do bazy Mobilnego Przewodnika ustalane są indywidualnie). Zastrzegamy sobie prawo odmowy dodania Miejsca bez podania przyczyny.

 

Powrót do spisu treści Pomocy